Blogi Digivõti koolitusel

Kodused ülesanded e-kursusel

Ülesanne 1.3 - Õpihaldusvahendi kasutamine

Õpiloo teema: HEV-7 mõtestatud klassiväline lugemine. Õpiloo tulemusena sünnib õpilaste sisuloome: Learningapps´is mingi mäng või Testmoziz test või Padletis ajatelg või raamatu aruteluks veergudega Padlet (raamatu autorist, raamatu tegevuse aeg, tegevuse koht, tegelased, probleem, probleemi lahendus autori poolt, kuidas sina lahendaksid seda probleemi) 

Katsetsime sisuhaldusvahendeid. Doodle on 7.kl väikeklassile sobiv. 

Ülesanne 2.1 - Infootsing võtmesõnade abil

Koostage õpilastele sobiv õppeülesanne lõputööks valitud õpiloo teemal või kasutage vajadusel (ideena) abimaterjali "Praktilisi ülesandeid võtmesõnade abil otsingu sooritamiseks". 

Minu postitus kursuse Moodles: Kuna ma ise aineid ei anna, siis oma koduse ülesande sooritasin kooli väikeklassis (7.kl), tehes koostööd selle klassi eesti keele ja kirjanduse õpetajaga.) Tahelarvutite kasutamine on igapäevane ja õpilastele selles vahendis erinevate vahekaartidega töötamine sobis. Antud tunnis andsin õpilastele ülesandeks otsida infot "Tasuja" ja selle raamatu autori kohta. Toetamaks väikelassi õpilasi, koostasime aineõpetajaga oodatud andmeid sisaldava koondteksti faili, jagasime opiq.ee-s ja õpilased said oma internetist leiduvaid vastuseid võrrelda. Vastused kirjutati Padletile (ka veebitahvel on päris sageli kasutusel). Tunni lõpus lugesime ühiskirjutatavas veebitahvlis vastusid, arutlesime ja võrdlesime. Õpilased andsid suuliselt tunnitööst tagasisidet.

Sama veebitahvlit kasutasin ka andmebaaside kasutamise tunnis. https://padlet.com/margit_lindau/7bTasujainfo

Küsimused, millele vastuseid otsiti:

  1. Millal sündis Eduard Bornhöhe?
  2. Kui vanaks kirjanik elas?
  3. Mis aastal ilmus jutustus "Tasuja"?
  4. Kes on "Tasuja" peategelane?
  5. Millal toimus Jüriöö ülestõus?

Kohandatud tekst HEV õpilastele

Eduard Bornhöhe

Eduard Bornhöhe sündis 17. veebruaril 1862. aastal Virumaal Kullaaru mõisas aidamehe pojana. Eduard Bornhöhed peetakse eesti ajaloolise romaani rajajaks. Bornhöhe loomingu kandva osa moodustavad romantismimõjulised ajaloolised seiklusjutud. Tema esimest jutustust "Tasuja" peetakse Bornhöhe parimaks teoseks. Raamat ilmus 1880. aastal. Tegevus toimub Jüriöö ülestõusu ajal 1343. aastal. Peategelane on talupoeg Jaanus. Ta on üks Jüriöö ülestõusu juhtidest, keda tuntakse Tasuja nime all. "Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimsed päevad" (1893) räägib talurahvaülestõusust Liivi sõja ajal. Selle teose ainetel on tehtud film "Viimne reliikvia". Kirjanik Eduard Bornhöhe suri 17. novembril 1923. aastal Tallinnas. 

Ülesanne 2.2 - Otsing andmebaasides ja repositooriumites

Viige läbi infootsing vabalt valitud andmebaasides ja repositooriumites ning leidke õppematerjal lähtudes võimalusel oma lõputööst (näiteks rakendus, keskkond, tekst, video, pilt).
Kirjeldage foorumis materjalide kasutamisvõimalusi õppetöös. Lisage leitud õppematerjali link.

Minu postitus kursuse Moodles: 

Õppematerjalide kogumikud ehk repositooriumid on töös suureks abiks olnud. Nii inglisekeelsed keskkonnad, mis pakuvad valmis töölehti ja ise endal genereerimise võimalust kui ka mitmesugused meie eestikeelsed kogud on tööks abiks. Väga mugav on internetist leiduvaid materjale kasutada, vajadusel oma õpilaste jaoks kohandada. Aga olen ka ise jaganud oma koostatud õppematerjale. Koolielus, Õpiveebis, Learningappsis, kunagi ka Miksikeses ja mitmetes teistes mängulistes keskkondades.

Andmebaaside kasutamine: väga sageli kasutan Eesti Keele Instituudi e-keskkonda eki.ee sõnaraamatuid, eesti.ee, ERR arhiivi jpt. Kuid sedapuhku koolituse raames kasutasime ka 7b õpilastega eki.ee, sest eelnevalt leitud info pakkus selleks vajadust. Eesti keele seletava sõnastiku kasutamises olid õpilased osavad, kuid leitud seletust tuli neile ümber sõnastada. Õpilased kandsid sõnade seletused ühiskirjutatavale veebitahvlile: https://padlet.com/margit_lindau/7bTasujainfo.

Otsitavad mõisted: romaan, romantism, reliikvia, süžee

Ülesanne 2.3 - Lingikogu

Postitage foorumisse lühiülevaade (võimalusel link järjehoidjale) enda praktikast info korrastamise ja taasesitamise kohta.

Minu postitus Moodles: 

Kunagi tegin lingikogu GeWappsis, mis tänaseks on kadunud. Olin aktiivne kasutama lingikogu ka Netvibes.com, kuid sinna kogutud lingid on tänaseks paljud ka aegunud. Netvibes´is olin pesa teinud omakorda Deliciouse voogukogust. Kusjuures koristuspäeval alustasingi Netvibes keskkonda korrastama. Mu enda koduleht (näit https://kodulehtml.webnode.com/interaktiivsed-keskkonnad/) on olnud läbi aegade mulle töökeskkonnaks. Aga viimasel ajal olen piirdunud kooli digiblogisse linkide kogumisega. Kiirkasutamiseks ainult oma arvutis meeldib mulle tõmmata linke GChrome järjehoidjaribale. Kasutan ka FB ja Pinteresti - https://www.pinterest.com/margitlindau/
Aga käesoleva koolituse raames avastasin endale tõesti vahva järjehoidja - Symbaloo. Ja lõin endale siia oma konto. (https://www.symbaloo.com/home/mix/13eOcR6Q1h) Siinset järjehoidjate valikut tutvustan ma kindlasti koolis kolleegidele.

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started